  • RN73C1J365KBTDF
RN73C1J365KBTDF
advertisement
Manufacturer No:
RN73C1J365KBTDF
HK JDW NO:
792-RN73C1J365KBTDF
Datasheet:
RN73C1J365KBTDF
Description:
RN73, Holsworthy Series, Thin Film, 365kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RN73C1J365KBTDF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RN73, Holsworthy
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    365kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    550μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm