  • RN73C1J19K6B
RN73C1J19K6B
advertisement
Manufacturer No:
RN73C1J19K6B
Manufacturer:
TE Connectivity
HK JDW NO:
785-RN73C1J19K6B
Package:
0603
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 19.6kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
RN73C1J19K6B
  • Package / Case
    0603
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Resistance
    19.6kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Voltage - Rated
    50V
  • Additional Feature
    PRECISION
  • HTS Code
  • Power Rating
    63mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    800μm
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    550μm
  • Length
    1.6mm