  • RN73C1E69R8BTDF
RN73C1E69R8BTDF
advertisement
Manufacturer No:
RN73C1E69R8BTDF
HK JDW NO:
792-RN73C1E69R8BTDF
Datasheet:
RN73C1E69R8BTDF
Description:
FIXED RESISTOR RN73, Holsworthy Series, Thin Film, 69.8Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RN73C1E69R8BTDF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    69.8Ohm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    25V
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    63mW
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    1
  • Height
    350μm
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Weight
    652.039032μg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RN73, Holsworthy
  • Published
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%