  • RN73C1E59KBTD
RN73C1E59KBTD
advertisement
Manufacturer No:
RN73C1E59KBTD
HK JDW NO:
792-RN73C1E59KBTD
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
RN73C1E59KBTD
Description:
RN73, Holsworthy Series, Thin Film, 59kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 6374
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RN73C1E59KBTD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RN73, Holsworthy
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    59kOhm
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    25V
  • Power Rating
    63mW
  • Height
    350μm
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm