  • RN73C1E22K6BTDF
RN73C1E22K6BTDF
advertisement
Manufacturer No:
RN73C1E22K6BTDF
HK JDW NO:
792-RN73C1E22K6BTDF
Datasheet:
RN73C1E22K6BTDF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73, Holsworthy Series, Thin Film, 22.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RN73C1E22K6BTDF
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    22.6kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    25V
  • Additional Feature
    HIGH PRECISION
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm