  • RN732ATTD4873B25
RN732ATTD4873B25
advertisement
Manufacturer No:
RN732ATTD4873B25
HK JDW NO:
430-RN732ATTD4873B25
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 487kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 5789
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RN732ATTD4873B25
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
    Moisture Resistant
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    487kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Additional Feature
    ULTRA PRECISION
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm