  • RN731JTTD8980F100
RN731JTTD8980F100
advertisement
Manufacturer No:
RN731JTTD8980F100
HK JDW NO:
430-RN731JTTD8980F100
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 898Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 4261
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RN731JTTD8980F100
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    898Ohm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Additional Feature
    ULTRA PRECISION
  • Power Rating
    63mW
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Height
    450μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm