  • RN731JTTD1152A25
RN731JTTD1152A25
advertisement
Manufacturer No:
RN731JTTD1152A25
HK JDW NO:
430-RN731JTTD1152A25
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 11.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RN731JTTD1152A25
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.05%
    Moisture Resistant
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    11.5kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Additional Feature
    ULTRA PRECISION
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    75V
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm