  • RN731ETTP2940B25
RN731ETTP2940B25
advertisement
Manufacturer No:
RN731ETTP2940B25
HK JDW NO:
430-RN731ETTP2940B25
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 294Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RN731ETTP2940B25
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
    Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    294Ohm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    25V
  • Additional Feature
    ULTRA PRECISION
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm