  • RN70C2213DB14
RN70C2213DB14
advertisement
Manufacturer No:
RN70C2213DB14
HK JDW NO:
873-RN70C2213DB14
Datasheet:
RN70C2213DB14
Step5Bar-code shipping tag
RN70C2213DB14
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
  • Pbfree Code
    no
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    221kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Additional Feature
    FLAME PROOF
  • Power Rating
    750mW
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Working Voltage
    500V
  • Lead Diameter
    0.81 mm