  • RN70C2001FBSL
RN70C2001FBSL
advertisement
Manufacturer No:
RN70C2001FBSL
HK JDW NO:
873-RN70C2001FBSL
Datasheet:
RN70C2001FBSL
Description:
2kOhms, 0.75W 3/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RN70C2001FBSL
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    2kOhms
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Power Rating
    750mW
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Length
    14.2748mm
  • Width
    4.57mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
  • Tolerance
    ±1%