  • RN65E3322BB14
RN65E3322BB14
advertisement
Manufacturer No:
RN65E3322BB14
HK JDW NO:
873-RN65E3322BB14
Datasheet:
RN65E3322BB14
Description:
Through Hole 33.2kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RN65E3322BB14
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    33.2kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Military Standard
    MIL-R-10509
  • Diameter
    4.57mm
  • Length
    14.2748mm
  • Width
    4.57mm