  • RN65C4701FB14
RN65C4701FB14
advertisement
Manufacturer No:
RN65C4701FB14
HK JDW NO:
873-RN65C4701FB14
Datasheet:
RN65C4701FB14
Step5Bar-code shipping tag
RN65C4701FB14
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    4.7kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Military Standard
    MIL-R-10509
  • Diameter
    4.57mm
  • Length
    14.2748mm
  • Width
    4.57mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C