  • RN60D2613FRSL
RN60D2613FRSL
advertisement
Manufacturer No:
RN60D2613FRSL
HK JDW NO:
873-RN60D2613FRSL
Datasheet:
RN60D2613FRSL
Description:
FIXED RESISTOR, 261kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RN60D2613FRSL
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
  • Pbfree Code
    no
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    261kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Additional Feature
    FLAME PROOF
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TR, 7.5 INCH
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Working Voltage
    300V
  • Lead Diameter
    0.64 mm