  • RN5VD26AA-TR-FE
RN5VD26AA-TR-FE
advertisement
Manufacturer No:
RN5VD26AA-TR-FE
HK JDW NO:
674-RN5VD26AA-TR-FE
Package:
Datasheet:
RN5VD26AA-TR-FE
Description:
0.8V 5 Terminals 5-Pin Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 3911
Step5Bar-code shipping tag
RN5VD26AA-TR-FE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Additional Feature
    DETECTOR THRESHOLD VOLTAGE IS 2.6V
  • HTS Code
  • Subcategory
    Power Management Circuits
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    0.8V
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    10V
  • Power Supplies
    0.7/10V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    0.7V
  • Number of Channels
    1
  • Analog IC - Other Type
    POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.007mA
  • Threshold Voltage
    +2.6V
  • Length
    2.9mm
  • Height Seated (Max)
    1.3mm
  • Width
    1.6mm