  • RN55E9762BBSL
RN55E9762BBSL
advertisement
Manufacturer No:
RN55E9762BBSL
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-RN55E9762BBSL
Package:
Axial
Datasheet:
RN55E9762BBSL
Description:
97.6kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RN55E9762BBSL
    Select All
  • Factory Lead Time
    32 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-R-10509/7, RN55
  • Size / Dimension
    0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    97.6kOhms
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Length
    6.096mm