  • RN55E53R6DRE5
RN55E53R6DRE5
advertisement
Manufacturer No:
RN55E53R6DRE5
HK JDW NO:
866-RN55E53R6DRE5
Description:
Through Hole 53.6Ohm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RN55E53R6DRE5
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    53.6Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    7.06mm