  • RN55E1151DRE5
RN55E1151DRE5
advertisement
Manufacturer No:
RN55E1151DRE5
HK JDW NO:
866-RN55E1151DRE5
Description:
Through Hole 1.15kOhm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RN55E1151DRE5
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    7.06mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
    Conformal
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    1.15kOhm