  • RN55D3161FRSL
RN55D3161FRSL
advertisement
Manufacturer No:
RN55D3161FRSL
HK JDW NO:
873-RN55D3161FRSL
Datasheet:
RN55D3161FRSL
Description:
3.16kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RN55D3161FRSL
  • Factory Lead Time
    29 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    3.16kOhms
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Length
    6.096mm
  • Width
    2.29mm