  • RN55C3741DRE7
RN55C3741DRE7
advertisement
Manufacturer No:
RN55C3741DRE7
HK JDW NO:
866-RN55C3741DRE7
Description:
Through Hole 3.74kOhm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RN55C3741DRE7
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    3.74kOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    7.06mm