  • RN55C1840FB14
RN55C1840FB14
advertisement
Manufacturer No:
RN55C1840FB14
HK JDW NO:
873-RN55C1840FB14
Datasheet:
RN55C1840FB14
Description:
184Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RN55C1840FB14
  • Width
    2.29mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Factory Lead Time
    29 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    184Ohms
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Length
    6.096mm