  • RN55C1542DRE5
RN55C1542DRE5
advertisement
Manufacturer No:
RN55C1542DRE5
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-RN55C1542DRE5
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole 15.4kOhm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RN55C1542DRE5
  • Package / Case
    Conformal
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    15.4kOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    7.06mm