  • RN214-2-02-2.2
RN214-2-02-2.2
advertisement
Manufacturer No:
RN214-2-02-2.2
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
HK JDW NO:
694-RN214-2-02-2.2
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
Description:
CMC 2.2MH 2A 2LN TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RN214-2-02-2.2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    RN
  • Size / Dimension
    0.906Lx0.610W 23.00mmx15.50mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Approval Agency
    ENEC, UR, VDE
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    67mOhm Typ
  • Current Rating (Max)
    2A
  • Inductance @ Frequency
    2.2mH @ 10kHz
  • Height (Max)
    0.996 25.30mm