  • RMW-50/16-1000/U-0
RMW-50/16-1000/U-0
advertisement
Manufacturer No:
RMW-50/16-1000/U-0
HK JDW NO:
798-RMW-50/16-1000/U-0
Package:
Description:
HEATSHRINK 1.969" X 3.28' BLACK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RMW-50/16-1000/U-0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Material
    Polyolefin (PO), Irradiated
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    RMW
  • Feature
  • Part Status
    Active
  • Type
    Tubing, Semi Rigid
  • Color
    Black
  • Shrinkage Ratio
    3 to 1
  • Length
    3.28' 1.00m
  • Diameter - Inner, Supplied
    1.969 (50.00mm)
  • Diameter - Inner, Recovered
    0.630 (16.00mm)
  • Recovered Wall Thickness
    0.079 2.01mm