  • RMW-140/42-1200/ADH-0
RMW-140/42-1200/ADH-0
advertisement
Manufacturer No:
RMW-140/42-1200/ADH-0
HK JDW NO:
798-RMW-140/42-1200/ADH-0
Package:
Description:
Heat Shrink Tubing ST Polyolefin Black Medium Loose Piece
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RMW-140/42-1200/ADH-0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 day ago)
  • Mount
    Wall
  • Material
    Polyolefin (PO), Irradiated
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    RMW
  • Feature
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Tubing, Semi Rigid
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Black
  • Orientation
    Straight
  • ELV
    Compliant
  • Halogen Free
    Not Halogen Free
  • Shrinkage Ratio
    3 to 1
  • Length
    3.94' 1.20m
  • Diameter - Inside
    140 mm
  • Diameter - Inner, Supplied
    5.512 (140.00mm)
  • Diameter - Inner, Recovered
    1.650 (41.91mm)
  • Recovered Wall Thickness
    0.140 3.56mm