  • RMCS2010ZT0R00
RMCS2010ZT0R00
advertisement
Manufacturer No:
RMCS2010ZT0R00
HK JDW NO:
762-RMCS2010ZT0R00
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
RMCS2010ZT0R00
Description:
FIXED RESISTOR RMCS Series, Thick Film, 0Ohm, 0.75W 3/4W, Jumper, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RMCS2010ZT0R00
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    RMCS
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    Jumper
  • Feature
    Anti-Sulfur
  • Resistance
    0Ohm
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Packing Method
    TR, Plastic, 7 Inch
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm