  • RMCS1206FT750R
RMCS1206FT750R
advertisement
Manufacturer No:
RMCS1206FT750R
HK JDW NO:
762-RMCS1206FT750R
Datasheet:
RMCS1206FT750R
Description:
FIXED RESISTOR RMCS Series, Thick Film, 750Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RMCS1206FT750R
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.061W 3.10mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    750Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Construction
    Rectangular
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm