  • RMCF2512JT36R0
RMCF2512JT36R0
advertisement
Manufacturer No:
RMCF2512JT36R0
HK JDW NO:
762-RMCF2512JT36R0
Datasheet:
RMCF2512JT36R0
Description:
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 36Ohm, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 5164
Step5Bar-code shipping tag
RMCF2512JT36R0
    2512 (6432 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    36Ohm
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Depth
    3.2mm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm