  • RMCF2512FT9R76
RMCF2512FT9R76
advertisement
Manufacturer No:
RMCF2512FT9R76
HK JDW NO:
762-RMCF2512FT9R76
Datasheet:
RMCF2512FT9R76
Description:
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 9.76Ohm, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RMCF2512FT9R76
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    RMCF
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    9.76Ohm
  • Voltage - Rated
    500V
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm