  • RMCF2512FT5R11
RMCF2512FT5R11
advertisement
Manufacturer No:
RMCF2512FT5R11
HK JDW NO:
762-RMCF2512FT5R11
Datasheet:
RMCF2512FT5R11
Description:
Res Thick Film 2512 5.11 Ohm 1% 1W 400ppm/C Molded SMD SMD Plastic T/R
Step5Bar-code shipping tag
RMCF2512FT5R11
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    5.11Ohm
  • Voltage - Rated
    500V
  • Power Rating
    1W
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm