  • RMCF2010JT9M10
RMCF2010JT9M10
advertisement
Manufacturer No:
RMCF2010JT9M10
HK JDW NO:
762-RMCF2010JT9M10
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
RMCF2010JT9M10
Description:
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 9.1MOhm, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RMCF2010JT9M10
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    9.1MOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Power Rating
    750mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm