  • RMCF2010FT45K3
RMCF2010FT45K3
advertisement
Manufacturer No:
RMCF2010FT45K3
HK JDW NO:
762-RMCF2010FT45K3
Datasheet:
RMCF2010FT45K3
Description:
RES SMD 45.3K OHM 1% 3/4W 2010
Step5Bar-code shipping tag
RMCF2010FT45K3
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    45.3kOhm
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Voltage - Rated
    400V
  • Power Rating
    750mW
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm