  • RMCF2010FT309K
RMCF2010FT309K
advertisement
Manufacturer No:
RMCF2010FT309K
HK JDW NO:
762-RMCF2010FT309K
Datasheet:
RMCF2010FT309K
Description:
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 309kOhm, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RMCF2010FT309K
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    309kOhm
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Voltage - Rated
    400V
  • Power Rating
    750mW
  • Construction
    Rectangular
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    RMCF
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%