  • RMCF0805FT953R
RMCF0805FT953R
advertisement
Manufacturer No:
RMCF0805FT953R
HK JDW NO:
762-RMCF0805FT953R
Datasheet:
RMCF0805FT953R
Description:
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 953Ohm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 2908
Step5Bar-code shipping tag
RMCF0805FT953R
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    953Ohm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    125mW
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm