  • RMCF0805FT63K4
RMCF0805FT63K4
advertisement
Manufacturer No:
RMCF0805FT63K4
HK JDW NO:
762-RMCF0805FT63K4
Datasheet:
RMCF0805FT63K4
Description:
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 63.4kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 2006
Step5Bar-code shipping tag
RMCF0805FT63K4
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    63.4kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    125mW
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    125mW
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm