  • RMCF0805FT200R
RMCF0805FT200R
advertisement
Manufacturer No:
RMCF0805FT200R
HK JDW NO:
762-RMCF0805FT200R
Datasheet:
RMCF0805FT200R
Description:
RES 200 OHM 1% 1/8W 0805
Step5Bar-code shipping tag
RMCF0805FT200R
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    200Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    125mW
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Depth
    1.25mm
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm