  • RMCF0402FT4R32
RMCF0402FT4R32
advertisement
Manufacturer No:
RMCF0402FT4R32
HK JDW NO:
762-RMCF0402FT4R32
Datasheet:
RMCF0402FT4R32
Description:
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 4.32Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RMCF0402FT4R32
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    4.32Ohm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Power Rating
    63mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm