  • RMCF0201JT22R0
RMCF0201JT22R0
advertisement
Manufacturer No:
RMCF0201JT22R0
HK JDW NO:
762-RMCF0201JT22R0
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
RMCF0201JT22R0
Description:
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 22Ohm, 0.05W 1/20W, ±5%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 7179
Step5Bar-code shipping tag
RMCF0201JT22R0
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    22Ohm
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Power Rating
    50mW
  • Max Power Dissipation
    50mW
  • Construction
    Rectangular
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    228.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.010 0.26mm