  • RMCF0201FT1R33
RMCF0201FT1R33
advertisement
Manufacturer No:
RMCF0201FT1R33
HK JDW NO:
762-RMCF0201FT1R33
Datasheet:
RMCF0201FT1R33
Step5Bar-code shipping tag
RMCF0201FT1R33
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    1.33Ohm
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Voltage - Rated
    25V
  • Power Rating
    50mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W
  • Height Seated (Max)
    0.010 0.26mm