  • RMC1/8W1206180K1%.
RMC1/8W1206180K1%.
advertisement
Manufacturer No:
RMC1/8W1206180K1%.
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-RMC1/8W1206180K1%.
Package:
1206
Datasheet:
Description:
Thick Film, 180kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
RMC1/8W1206180K1%.
  • Package / Case
    1206
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    180kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Width
    1.6mm