  • RMBS0510R00JS00
RMBS0510R00JS00
advertisement
Manufacturer No:
RMBS0510R00JS00
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RMBS0510R00JS00
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
Through Hole 10Ohm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RMBS0510R00JS00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Molded
  • Published
    2016
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    0 ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    7mm