  • RLR32C49R9FMRE8
RLR32C49R9FMRE8
advertisement
Manufacturer No:
RLR32C49R9FMRE8
HK JDW NO:
873-RLR32C49R9FMRE8
Description:
Through Hole 49.9Ohms, 1W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RLR32C49R9FMRE8
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    49.9Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    1W
  • Power Rating
    1W
  • Failure Rate
    M (1%)
  • Diameter
    4.83mm
  • Length
    15.87mm