  • RLR20C4123FSB14
RLR20C4123FSB14
advertisement
Manufacturer No:
RLR20C4123FSB14
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-RLR20C4123FSB14
Package:
Axial
Datasheet:
RLR20C4123FSB14
Description:
412kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RLR20C4123FSB14
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    32 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-PRF-39017/02, RLR20
  • Size / Dimension
    0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Military, Moisture Resistant, Weldable
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    412kOhms
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Failure Rate
    S (0.001%)