  • RLR07C8450FRBSL
RLR07C8450FRBSL
advertisement
Manufacturer No:
RLR07C8450FRBSL
HK JDW NO:
873-RLR07C8450FRBSL
Datasheet:
RLR07C8450FRBSL
Description:
845Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RLR07C8450FRBSL
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    845Ohms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Length
    6.35mm
  • Width
    2.29mm