  • RLR07C6984FRB14
RLR07C6984FRB14
advertisement
Manufacturer No:
RLR07C6984FRB14
HK JDW NO:
873-RLR07C6984FRB14
Datasheet:
RLR07C6984FRB14
Step5Bar-code shipping tag
RLR07C6984FRB14
  • Factory Lead Time
    32 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    6.98MOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Military Standard
    MIL-PRF-39017
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    6.35mm
  • Width
    2.29mm