  • RLR07C4700GMRE8
RLR07C4700GMRE8
advertisement
Manufacturer No:
RLR07C4700GMRE8
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-RLR07C4700GMRE8
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
Through Hole 470Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RLR07C4700GMRE8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    Military, Moisture Resistant, Weldable
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    470Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Military Standard
    MIL-PRF-39017
  • Failure Rate
    M (1%)
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    7.62mm