  • RLR07C3653FRR36
RLR07C3653FRR36
advertisement
Manufacturer No:
RLR07C3653FRR36
HK JDW NO:
873-RLR07C3653FRR36
Datasheet:
RLR07C3653FRR36
Description:
Through Hole 365kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RLR07C3653FRR36
    Select All
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Military Standard
    MIL-PRF-39017
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    6.35mm
  • Width
    2.29mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    365kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C