  • RLR05C1821GRB14
RLR05C1821GRB14
advertisement
Manufacturer No:
RLR05C1821GRB14
HK JDW NO:
873-RLR05C1821GRB14
Description:
1.82kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 900
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RLR05C1821GRB14
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.82kOhms
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Length
    4.75mm
  • Width
    1.6764mm