  • RLR05C1002GRM23
RLR05C1002GRM23
advertisement
Manufacturer No:
RLR05C1002GRM23
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-RLR05C1002GRM23
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
10kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RLR05C1002GRM23
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Series
    Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
  • Size / Dimension
    0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    Military, Moisture Resistant, Weldable
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    10kOhms
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Failure Rate
    R (0.01%)