  • RLR05C1001GMR36
RLR05C1001GMR36
advertisement
Manufacturer No:
RLR05C1001GMR36
HK JDW NO:
873-RLR05C1001GMR36
Description:
Through Hole 1kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RLR05C1001GMR36
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Military Standard
    MIL-PRF-39017
  • Failure Rate
    M (1%)
  • Diameter
    1.68mm
  • Length
    4.75mm
  • Width
    1.68mm